Uruchomiono stronę promującą parki narodowe
Resort poinformował też, że jednocześnie uruchomiono nowe strony parków narodowych, które zostały ujednolicone i dostosowane do potrzeb użytkowników. Dostępne są one w wersji desktopowej i mobilnej, dzięki czemu, jak tłumaczy resort, można korzystać z serwisu w każdym momencie i z dowolnego urządzenia.
Według ministerstwa, serwis ułatwia między innymi zakup biletów online, zaangażowanie w prace w ramach wolontariatu, załatwienie różnych spraw - typu pozwolenia, zgody na badania naukowe, a także zakup pamiątek i wydawnictw.
Na nowych stronach parków znaleźć można również szczegółowe opisy szlaków turystycznych i ścieżek edukacyjnych, które umożliwiają lepsze zaplanowanie wizyty. Na stronie można też zweryfikować czy dany szlak w parku narodowym jest dostępny dla wózków zarówno inwalidzkich, jak i dziecięcych oraz jaki jest typ nawierzchni.
Strona promująca wszystkie najcenniejsze obszary w Polsce znajduje się pod adresem: https://ppn.gov.pl.
Resort klimatu informował, że 18 kwietnia br. odbyło się pierwsze spotkanie zespołu ds. opracowania założeń utworzenia parku narodowego w Dolinie Dolnej Odry. Powstanie parku narodowego w tym miejscu przyczyni się do rozwoju Międzyodrza i jest szansą na zabezpieczenie tego wyjątkowego rejonu - przekonuje ministerstwo.
W Polsce obecnie istnieją 23 parki narodowe. Ostatnim założonym w 2001 r. jest Park Narodowy "Ujście Warty". Największym parkiem z kolei jest Biebrzański Park Narodowy. (PAP)
Autor: Łukasz Pawłowski
pif/ mick/